5 sposobów na bezbolesny powrót z home office do biura

SHARE
Autor:
Data publikacji:

Jak u Ciebie w firmie wygląda obecnie model pracy? Czy w grę wchodzi home office? Czy praca z biura? 

Trendy na rynku pokazują, że w wielu firmach powoli otwiera się możliwość “normalnej pracy”, jednak w systemie bardziej hybrydowym niż na 100%. Po przeprowadzeniu badań wśród pracowników okazuje się często, że niekoniecznie chcą wrócić do biura, mając nadal możliwość pracy zdalnej. Jednak jeśli już nadejdzie ten dzień, zobacz o czym warto pamiętać wracając z home office po kilkumiesięcznej przerwie: 

Bezpieczeństwo

Pamiętaj przede wszystkim o bezpieczeństwie swoim i innych. Myj ręce, odkażaj, nie dotykaj klamek i innych przedmiotów jeśli nie musisz, szczególnie, jeśli nie należą do Ciebie. Wszyscy chcemy wrócić do normalności, jednak dbajmy o siebie nawzajem. Dowiedzmy się czy na pewno to dobry czas na przyjście do biura, przestrzegajmy ustalonych procedur i wytycznych naszych pracodawców. Lepiej dmuchać na zimne!

Komfort

Pomyśl o komforcie swoim i współpracowników. Każdy ma swoją  przestrzeń osobistą, w której czuje się bezpiecznie. Szczególnie teraz może być ona znacznie większa niż zazwyczaj. Uszanuj to i nie zbliżaj się do innych jeśli nie jesteś  pewny, że sobie tego życzą. Również sam komunikuj, jeśli czujesz się niekomfortowo!

Sprzęt

Pamiętaj też o sprzęcie, który wziąłeś do domu, żeby nie okazało się na miejscu, że brakuje Ci  ładowarki czy notatek. Najlepiej spakuj wszystko z wyprzedzeniem. Przecież będziesz musiał  rano wstać wcześniej niż dotychczas, aby dojechać do biura. Przy okazji zastanów się jaki sposób  transportu wybrać, aby było  bezpiecznie i szybko. Czy na pewno masz drobne na bilet? Jaki jest rozkład jazdy w wakacje? A może rower będzie dobrym rozwiązaniem?

Efektywność

Zadbaj o swoją efektywność. Jeśli nie widziałeś się długo ze współpracownikami, może Ci być trudno, szczególnie jeśli się lubicie i tworzycie zgrany zespół. Daj sobie czas, pamiętaj, że do pracy nie chodzi się tylko pracować, ale również zaspokajać swoje potrzeby socjalizacyjne, rozwijać się, inspirować. Może na początek skup się na priorytetach i trzymaj  się wyznaczonego planu, potem będzie już tylko lepiej.

Ubranie

Ostatecznie, przemyśl czy masz się w co ubrać, być może część rzeczy skurczyła się podczas kilkumiesięcznego pobytu w domu, niestety takie rzeczy się zdarzają nawet najlepszym 😉

Powodzenia!

Przeczytaj podobne