Asystent Kariery – jak skutecznie pomagać kandydatom w poszukiwaniu pracy

SHARE
Autor:
Data publikacji:

Czego dowiesz się z tego artykułu?

1. Jak to wszystko się zaczęło – skąd pomysł na konsultacje karierowe dla kandydatów
2. Jakie były efekty naszej akcji
3. Jak zmienił się Asystent Kariery i co będzie dalej

Wielkie zmiany, wielkie ambicje

W marcu tego roku nasza agencja przeszła gruntowny rebranding – postanowiliśmy wyrazić za pomocą nowego logo, kolorów i zmiany sposobu komunikacji to, co już dawno działo się w naszym zespole. Efektem było powołanie do życia konceptu career buddies – chcieliśmy odciąć się od stereotypowego obrazu rekrutera i podkreślić, że dla nas to kandydat (i realny rozwój jego kariery) jest najważniejszy.

Jednym z elementów tych działań był start pilotażowego programu Asystent Kariery. Jako agencja rekrutacyjna z naturalnych powodów skupiamy się na potrzebach naszych klientów, każdego dnia zapełniając ich otwarte stanowiska.

Agencji takich jak nasza są tysiące, jednak czy jest ktoś, kto działa w podobny sposób w interesie osób poszukujących pracy?

Z naszego doświadczenia wynika, że na rynku istnieje olbrzymia luka w zaopiekowaniu potrzeb osób poszukujących pracy. Dużo mówi się o rynku pracownika i o tym, jak ważni dla każdej organizacji są ludzie, natomiast rzeczywistość pokazuje, że nawet (a może przede wszystkim) doświadczeni specjaliści mają problemy z uzyskaniem podstawowej pomocy, której potrzebują w momencie podjęcia decyzji o zmianie lub w trakcie poszukiwań.

Pomocna dłoń dla kandydatów – efekty naszej akcji

Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie bezpłatnych konsultacji skierowanych do osób z branż, które zazwyczaj obsługujemy (IT, sprzedaż, stanowiska managerskie) – dzięki temu nie tylko wzmacnialiśmy przekaz stojący za naszą marką, ale i realnie pomagaliśmy tym, którzy potrzebowali personalnej opieki ze strony rekrutera.

Rezultaty tej akcji przeszły nasze najśmielsze oczekiwania – w przeciągu pół roku zgłosiło się do nas ok 300 osób, które były zainteresowane uzyskaniem dodatkowych informacji.

Staraliśmy się odpisać i doradzić każdej z nich, z wieloma kandydatami umówiliśmy się także na ok. 30 minutowe konsultacje telefoniczne/skypowe.

Ogromnie cieszy nas to zainteresowanie! Pomagać tym, którzy mają problem w znalezieniu nowej pracy to miła odmiana od codziennych kontaktów z osobami, które do zmiany trzeba intensywnie zachęcać ;). Dodatkowo nawiązaliśmy masę wartościowych relacji, które na pewno zaowocują wkrótce w ramach naszych rekrutacji.

Jednak to wszystko wiązało się także z dużym obciążeniem dodatkową pracą, na którą powoli zaczęło nam brakować czasu. W ostatnim czasie okazało się, że zainteresowanie zaczyna nas przerastać i aby nadal skutecznie działać musielibyśmy albo ograniczyć świadczoną pomoc (jakościowo lub ilościowo), albo nawet zawiesić działanie Asystenta Kariery.

Aby do tego nie dopuścić, postanowiliśmy usystematyzować nasze działania w formie nowej usługi – z dumą przedstawiamy jej zakres poniżej! Ta zmiana pozwoli nam świadczyć bardziej kompleksową pomoc nawet większej liczbie osób niż dotychczas.

Asystent Kariery 2.0 – co się zmienia?

Na co możesz liczyć z naszej strony w nowej formule? Na godzinę prywatnych konsultacji z rekruterem, podczas których poruszymy najważniejsze dla Ciebie tematy, aby przygotować Cię do aktywnego poszukiwania pracy. Dodatkowo prześledzimy Twój wizerunek w sieci, wybierzemy rekrutacje lub firmy, w których masz największe szanse na zatrudnienie oraz polecimy Cię wśród naszej sieci kontaktów (o dokładnym zakresie naszych usług przeczytasz w regulaminie).

To wszystko w cenie 399 zł. Formularz zapisu znajdziesz tutaj.

Brzmi dobrze? Obiecujemy, że w praktyce będzie jeszcze lepiej :). Jeśli nie potrzebujesz tak kompleksowego wsparcia, wciąż możesz dodać się do naszej bazy i skorzystać z poradników dla kandydatów, które cyklicznie publikujemy na naszym blogu. To było i zawsze będzie bezpłatne!

To jeszcze nie koniec! W 2020 roku planujemy stopniowo rozszerzać działania z zakresu wsparcia kandydatów, aby docelowo móc świadczyć dla Was kompleksowe usługi związane ze zmianą pracy – z działaniem jako prywatny rekruter na czele!

Tak więc śledź informacje na naszej stronie i social mediach i oddaj swoją karierę w dobre ręce!

Przeczytaj podobne

Rekrutacja przez agencję – fakty i mity.

Czy pomoc rekruterów coś kosztuje? Czy bezpośrednie zgłoszenie na ogłoszenie pracodawcy to przepis na sukces? Czy każdy rekruter to natręt? Obalamy 5 najpopularniejszych mitów o współpracy z agencją rekrutacyjną z perpektywy kandydata.